header_honden

Totaal bezoekers:
Totaal pagevieuws:
Online bezoekers:
 
 
 
   


 maak van deze website uw startpagina !

WorldwideBase
Alle wwbase pagina's

A    B   C    D    E    F    G    H       J    K       M    N    O    P    Q    R    S    T    U    V    W    X       Z

 Valéry Giscard
d' Estaing

 

 
   
De gewezen Franse president Valéry Giscard d'Estaing werd geboren op 2 februari 1926 in Koblenz (Duitsland).
In 1965 richtte hij de centrum-rechtse Union pour la Démocratie Française (Unie voor de Franse democratie) (UDF) op. Van 1974 tot 1981 was hij president van de Franse Republiek. Bij de verkiezingen versloeg hij de zittende president Georges Pompidou (1969-1974). In Frankrijk wordt hij ook wel aangeduid met zijn initialen "VGE".
In 1981 werd hij bij de verkiezingen verslagen door François Mitterrand (1981-1995). Hij trok zich terug en werd wijnboer, maar bleef op plaatselijk niveau actief.
In 2003 presenteerde hij als voorzitter van een speciaal comité het ontwerp van de nieuwe Europese Grondwet.

Een overzicht van zijn loopbaan :
- inspecteur van Financiën, van 1952 tot 1954
- staatssecretaris van Financiën in het kabinet-Edgar Faure, van 23 februari 1954 tot 31 januari 1956
- Parlementslid in de Assemblée Nationale voor Puy-de-Dôme, van december 1955 tot november 1974
- Conseiller Général van Puy-de-Dôme ("departementale staten"), van 1958 tot 1974
- staatssecretaris van Financiën in de kabinetten-De Gaulle en -Debré, tijdens het presidentschap van De Gaulle, van 18 januari 1959 tot 18 januari 1962
- Minister van Financiën en Economie in de kabinetten-Debré en -Pompidou, tijdens het presidentschap van De Gaulle, van 18 januari 1962 tot 9 januari 1966
- inspecteur van Financiën, van 1966 tot 1969
- burgemeester van Chamalières (Puy-de-Dôme), van 1967 tot 1974
- Minister van Financiën en Economie in de kabinetten-Chaban-Delmas en -Messmer, tijdens het presidentschap van Pompidou, van 24 juni 1969 tot 21 mei 1974
- President van Frankrijk, van 21 mei 1974 tot 20 mei 1981
- Conseiller Général van Puy-de-Dôme ("departementale staten"), van maart 1982 tot juni 1988
- Parlementslid in de Assemblée Nationale voor Puy-de-Dôme, van 1984 tot november 1989
- Conseiller Général van de Auvergne ("regionale staten"), van 1986 tot 2002
- voorzitter van de Conseil Général van de Auvergne ("regionale staten"), vanaf 21 maart 1986
- lid Europees Parlement, van juli 1989 tot juni 1993
- Parlementslid in de Assemblée Nationale voor Puy-de-Dôme, van 21 maart 1993 tot maart 2002
- voorzitter van de Europese Conventie voor de Toekomst van de Europese Unie, van maart 2002 tot juli 2003.
 
   

Nieuwe pagina 1



uw eigen startpagina

© copyright WorldwideBase 2005-2009